Mimořádný příspěvek pro lidi v karanténě

Návrh MPSV – Mimořádný příspěvek pro lidi v karanténě – až 250 Kč za den Zajistí to jejich větší ochotu k testování?

Návrh ministerstva práce a sociálních věcí na mimořádný státní příspěvek pro zaměstnance v karanténě s cílem zvýšit ochotu lidí k testování, trasování i vlastní izolaci vytvoří další tlak na napjatý státní rozpočet. Příspěvek totiž bude celý financován z rostoucího státního dluhu, který v rámci budoucích konsolidačních opatření zřejmě svými daněmi zaplatí podnikatelé a zaměstnanci privátního sektoru. Před pondělním jednání tripartity o návrhu na mimořádný příspěvek na to upozornila Hospodářská komora, která připomíná, že návrh na až 250 korunový bonus za den karantény pro zaměstnance neprošel obvyklým připomínkovým řízením.

Zdroj : Hospodářská komora ČR