Odložení termínů některých daňových povinností

Ministerstvo financí odložilo termíny některých daňových povinností a prominutí některých správních poplatků. Například podání přiznání k dani z nemovitých věcí je letos letos fakticky odsunuto až na 1. dubna 2021. U daně z příjmů fyzických osob navíc platí, že pokud přiznání lidé odešlou elektronicky, například prostřednictvím nového online finančního úřadu, dostanou na to ještě o jeden měsíc navíc, a to až do 3. května 2021.

Ministerstvo financí rovněž připravuje další prominutí sankcí za pozdní plnění daňových povinností. Generální pardon se bude týkat některých sankcí spojených s pozdním podáním kontrolního hlášení či pozdním podáním daňového, případně dodatečného daňového přiznání.

Tagy: