Finanční správa ruší pracoviště – není mezi nimi i to vaše?

Vláda plní co slíbila. Zjednodušuje a digitalizuje procesy a zefektivňuje státní správu. V praxi to kromě jiného znamená také to, že od 1. července se uzavře 77 územních pracovišť finančních úřadů. Proč a které to budou?

Odpověď na otázku proč je vcelku jednoduchá. Jsou zbytečné. Finanční správa po průzkumu, který si udělala, dospěla k závěru, že pracoviště, které chce rušit, již téměř nikdo nenavštěvuje. Už teď 56 pracovišť funguje pouze dva dny v týdnu a dojíždějí tam zaměstnanci ze svých stálých pracovišť, tedy o svou práci nepřijdou.

Krom toho také zjistili, že pracoviště jsou využívané zejména ve dvou obdobích – v lednu, kdy podáváme daňové přiznání k dani z nemovitých věcí a v březnu, kdy se podává daňové přiznání k dani z příjmu. Proto se také rozhodlo, že do obcí, která o své pracoviště přijdou, zajistí Finanční správa rozšířený rozsah výjezdů.

Více podrobností a seznam zrušených pracovišť naleznete ZDE.