635 milionů na silnicích: Přeplatek na silniční dani

Věděli jste, že na vašem kontě mohou ležet ztracené tisíce? Nahlédněte do svých přeplatků za silniční daň! Možná vás čeká nemalé překvapení! V tuto chvíli eviduje finanční správa přeplatky dosahující neuvěřitelných 635 milionů korun! Loni, když o těchto přeplatcích informovali poprvé, dosahovaly až k 1,5 miliardě! Neztrácejte čas a zkontrolujte to! Kdo ví, třeba na vás čeká malý nečekaný jackpot!

Podstatný objem přeplatků za silniční daň pochází z platby depozitů na tuto daň u soukromých aut po prvním dni roku 2022. Přestože tato povinnost byla již eliminována. „Přeplatky mohou být jednoduše vráceny do 30 dnů od doručení krátké žádosti podané na váš finanční úřad. Pokud si nejste jisti, jestli máte přeplatek na silniční dani, doporučujeme informaci ověřit přihlášením do vaší daňové informační schránky na portálu MOJE daně. Samotnou žádost o vrácení pak můžete snadno vyplnit ve webové aplikaci a doručit na váš finanční úřad datovou schránkou,“ uvádí generální ředitelka finanční správy Simona Hornochová.

Pokud je na vašem účtu u silniční daně přebytek, metody pro zjištění jsou různé, mimo jiné návštěva webového portálu MOJE daně nebo kontaktování místně příslušného finančního úřadu. Pokud opravdu přeplatek máte, radíme podat na finanční úřad žádost o jeho aplikaci na splacení jiného daňového dluhu nebo o vrácení přeplatku. Proces žádosti o vrácení přeplatku může být proveden také digitálně na webu finanční správy. Jestliže daňový poplatník neiniciuje žádost o přeplatek sám, nebo pokud finanční úřad nepoužije přeplatek na pokrytí jiných daňových nedoplatků, po uplynutí šesti let se přeplatek stane majetkem státu.

Tak jak je to s tou silniční daní? Připravujeme pro vás ONLINE školení.

Kompletní znění článku naleznete ZDE.