Den daňové svobody

17.červen 2022 se letos stal tzv. dnem daňové svobody. Je to o 12 dnů před průměrem eurozóny.

Vyplývá to z žebříčku, který představil Liberální institut, který od roku 2000 den daňové svobody počítá.

Jde o pomyslnou hranici v kalendářním roce, která rozděluje rok do 2 období. V prvním období pomyslně vydělávají daňoví poplatníci na pokrytí výdajů vlády, vládních a veřejných institucí. Toto období končí dnem daňové svobody, od tohoto dne vyděláváme sami pro sebe a o vydělaných penězích rozhodujeme podle vlastního uvážení.

Více informací ZDE >>