Home office a dovolená pro dohodáře: Největší změny novely zákoníku práce

Poslanci ve Sněmovně včera, tedy 12.9.2023, schválili novou verzi zákoníku práce, která byla předtím vrácena Senátem k projednání. Ministerstvo práce a sociálních věcí předložilo rozsáhlou novelu, která vznikla po jednáních se zaměstnavateli a odbory. Během těchto jednání bylo dosaženo kompromisní úpravy týkající se například práce na dálku a pravidel pro dohodáře. Nová verze byla schválena Poslaneckou sněmovnou v podobě, která byla následně předložena Senátu.

Lepší podmínky pro skloubení rodiny a práce

„Výsledkem našeho úsilí je zákon, který je v souladu s evropskými předpisy, a především
přináší výhody pro pracující rodiče, pečující osoby a dohodáře. Důležité je, že shoda nad
touto novelou existuje nejen na koaliční úrovni, ale také mezi zaměstnavateli a odbory,“
uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Novela zákoníku práce přináší provedení transpozice několika evropských směrnic a současně přináší několik nových inovací. Přináší pozitivní změny pro těhotné zaměstnankyně, rodiče s dětmi do 9 let a pečující osoby, kteří nově mohou požádat zaměstnavatele o práci na dálku. Každý případ odmítnutí takové žádosti zaměstnavatelem bude muset být písemně zdůvodněn.

„Záměrem je, aby zejména rodiče malých dětí nebo pečující měli co nejlepší oporu v zákoně a dobré
podmínky pro skloubení rodinného života s prací,“ doplnil ministr Jurečka.

Nová pravidla práce na dálku

Nový zákon také stanovuje obecné směrnice pro práci na dálku (home office), která bude možná pouze na základě písemné dohody se zaměstnancem. Dále se zohledňuje možnost poskytnutí zaměstnancům pevné odměny za běžné náklady spojené s prací na dálku, a to za každou odpracovanou hodinu. Cílem je takto kompenzovat náklady na energii, teplo a vodu. Konkrétní částka za hodinu práce na dálku, která bude daňově uznatelná, bude stanovena příslušným nařízením Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV).

Změny se týkají také „dohodářů“. Zaměstnavatel teď musí povinně plánovat pracovní dobu zaměstnanců, kteří pracují na dohodu, minimálně tři dny předem, pokud se nedohodnou na jiném termínu. S tím souvisí i právo na všechny překážky v práci. „Velmi důležitou novinkou je také dovolená, která nyní bude náležet i zaměstnancům pracujícím na dohody. Toto právo jim vznikne automaticky podle zákona, pokud splní
příslušné podmínky. Ty jsou podobné těm, které platí pro pracovní poměr,“ řekl ministr Jurečka.

Přes poslanecké návrhy jsou do novely začleněny i další úpravy. Mezi ně patří přesnější pravidla týkající se poskytování nepřetržitého odpočinku během týdne. Dále je v zákoně explicitně uvedena možnost, že zaměstnanec může opakovaně požádat o čerpání rodičovské dovolené. Dalším z navrhovaných opatření s cílem zajištění dostupnosti zdravotní péče je zavedení úpravy tzv. další dohodnuté práce přesčas ve zdravotnictví.

Kompletní znění tiskové zprávy naleznete ZDE.

Všechny důležité informace obsahuje i naše nové školení o novele zákoníku práce.