Jednorázový příspěvek 5.000,- Kč na dítě.

1,1 milionu domácností má nárok na jednorázový příspěvek 5.000 Kč na dítě. Patříte mezi ně? Chcete vědět, jakým způsobem můžete o příspěvek zažádat?

Inflaci a růst životních nákladů v současné situaci asi pociťuje každý. Jednou z nejzranitelnějších skupin jsou právě domácnosti, ve kterých žijí děti. Cílem Ministerstva práce a sociálních věcí je pomoci co největšímu počtu z nich, proto rodinám se středními a nízkými příjmy vyplatí jednorázový příspěvek 5 000 Kč na každé dítě.

• Nárok na příspěvek mají děti narozené od 2. srpna 2004 do 31. prosince 2022.
  • Čekáte dítě? Požádat můžete i po jeho narození, nejpozději však do 1. 7. 2023.
  • Příjmy domácnosti nemusíte dokládat, jen potvrdíte, že v roce 2021 nepřesáhly milion. MPSV si vše ověří.
  • Peníze vám přijdou do 30 dnů od podání žádosti. Pomohou vám s náklady na vybavení pro školáky nebo na kroužky.

Více informací naleznete ZDE >>