Právě probíhají VELIKONOČNÍ SLEVY: 40 % na všechna VIDEO ŠKOLENÍ!

🎁 🐰 🐣 Při objednávce zadejte kód:  VELIKONOCE40P-SPU

Akce končí za:

Celní sazebník 2024: Co nám přinese?

V úterý 31.10. 2023 byl zveřejněn společný celní sazebník pro rok 2024. Změny jsou drobné, ale přesto se doporučuje revize pro zjištění jejich vlivu na vaše výrobky.

Letos sazebník přináší změny v IT, jako nové kódy pro pasivní optické děliče a snížení celních sazeb pro některé IT produkty. Dílčí úpravy proběhnou v kapitolách 08, 20, 39, 50, 56 a 70.

Nový kód 9401 99 20 pro části a součásti sedadel u motorových vozidel bude zaveden v kapitole 94. Při sazebním zařazování je nutné respektovat specifická pravidla zařazování částí a součástí, kód 9401 99 20 tedy nelze automaticky aplikovat na všechny. Úvodní poznámka ke kapitole 94 celního sazebníku všeobecně použitelné části a součásti z kovů nebo plastů z tohoto kódu vyřazuje.

Kódy celního sazebníku se používají v celním řízení i intrastatovém hlášení, i dalších reportech. Doporučujeme se seznámit s chystanými změnami co nejdříve, nejlépe před prvním dovozem v roce 2024 nebo podáním prvního intrastatového hlášení, kde budou nové kódy nutně zohledněné.

Změny, které přináší celní sazebník mohou od 1.1.2024 zrušit platnost některých závazných informací. Držitelé celního povolení by měli ověřit, zda není třeba povolení aktualizovat podle nových kódů sazebníku.

Kompletní znění celého článku naleznete ZDE.

Chcete dozvědět více o INTRASTATU? Máme pro vás školení!