Vlastníte nemovitost? Pak budete muset opět zaplatit daň z nemovitých věcí.

Finanční správa začíná rozesílat složenky pro zaplacení daně z nemovitých věcí.

Složenky budou poplatníkům doručeny nejpozději do 25. května 2022. Kdo se přihlásil k zasílání údajů pro placení daně e-mailem, dostane všechny potřebné informace do své e-mailové schránky. Prostřednictvím datové schránky jsou tyto informace zasílány jejím držitelům. Lhůta pro zaplacení daně (nebo její první splátky) končí 31. května 2022.

Nepřesáhne-li částka daně 5 000 Kč, je splatná celá do 31. května 2022. Je-li daň vyšší než 5 000 Kč, je splatná ve dvou splátkách (do 31. května a do 30. listopadu 2022), avšak poplatník ji může v termínu do 31. května 2022 zaplatit i najednou.

Více informací ZDE >>