💥 ŽHAVÉ LETNÍ SLEVY 50% 💥

 NA VŠECHNA VIDEO ŠKOLENÍ

AKCE TRVÁ JEN DO KONCE ČERVENCE!!!

Použijte slevový kód:   LETO50

ČSSZ spouští novou službu: Jak to ovlivní vaše podnikání?

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) zavedla 14. ledna 2024 novou online službu pro OSVČ – Stav pohledávek na pojistném, penále a pokutách OSVČ, která umožňuje sledovat stav dluhů na pojistném, penále a pokutách. Díky této službě na ePortálu ČSSZ mohou OSVČ získat informace o svých pohledávkách a vyúčtování bez nutnosti papírové korespondence.

„Nová služba ePortálu ČSSZ Stav pohledávek na pojistném, penále a pokutách OSVČ usnadňuje OSVČ přístup k vybraným údajům. Jedná se o další krok v oblasti digitalizace naší agendy, kterým snižujeme administrativní zátěž klientů i samotného úřadu a zvyšujeme informovanost. Rozšiřujeme tak nabídku našich služeb, a to s důrazem na kvalitu a jednoduchý přístup,“ uvádí František Boháček, ústřední ředitel ČSSZ.

Nová služba

Od 14. ledna 2024 bude možné elektronicky přistupovat ke službám ČSSZ, čímž se sníží náklady na rozesílání vyúčtování záloh na důchodové pojištění. Informace o stavu pohledávek, penále a pokutách OSVČ jsou nyní dostupné pouze po přihlášení do ePortálu ČSSZ.

OSVČ může zjistit stav svých pohledávek na důchodovém pojištění, včetně penále a nezaplacených pokut. K dispozici je možnost rychlé úhrady přes QR kód. Lze také ověřit stav splátkového kalendáře pro dlužné platby. Dostupné jsou také informace o posledním přehledu příjmů a výdajů a stanoveném vyměřovacím základu pro pojistné.

Přihlášení do aplikace

Klienti se mohou přihlásit do služby prostřednictvím Identity občana (eObčanka, bankovní identita, mobilní klíč) či datové schránky, nebo pomocí zahraničního identifikačního prostředku dle nařízení eIDAS. Podrobnosti o přístupu k službám ePortálu ČSSZ a zabezpečení osobních údajů jsou k dispozici na stránce Jak se přihlásit na ePortál ČSSZ.

Zplnomocnění

OSVČ mohou zplnomocnit účetní či daňového poradce k zastupování pomocí ePortálu ČSSZ nebo tiskopisu. Zmocněnec následně informuje příslušnou OSSZ o svém pověření prostřednictvím tiskopisu Oznámení o zmocnění k úkonům a službám ČSSZ a Úřadu práce ČR, ke kterému přikládá plnou moc. I když má zmocněnec přístup do datové schránky OSVČ, musí se přihlásit svými vlastními přihlašovacími údaji.

Kompletní znění tiskové zprávy naleznete ZDE.

Chcete být informováni o dalších novinkách ze světa sociálního a důchodového pojištění? Tak se podívejte na naše školení NEMOCENSKÉ A DŮCHODOVÉ POJIŠTĚNÍ V ROCE 2024.


Chcete další informace o účetních, mzdových a daňových aktualitách? Pravidelně pro vás připravujeme online školení na všechna důležitá témata. Podívejte se na aktuální školeni >>