Právě probíhají VELIKONOČNÍ SLEVY: 40 % na všechna VIDEO ŠKOLENÍ!

🎁 🐰 🐣 Při objednávce zadejte kód:  VELIKONOCE40P-SPU

Akce končí za:

Novela zákona o daních z příjmů v souvislosti s podporou Ukrajiny

Ministerstvo financí ČR připravuje novelu zákona o daních z příjmů v souvislosti s podporou Ukrajiny.

Připravilo tak „manuál“ ve formě otázek a odpovědí týkajících se poskytování darů a finanční pomoci Ukrajině.

Orgány Finanční správy budou již nyní postupovat v souladu s navrhovanou změnou zákona o daních z příjmů.

Na příklad zatímco doposud bylo možné odečíst pouze hodnotu daru poskytnutého příjemci se sídlem na území České republiky nebo na území jiného členského státu EU nebo Evropského hospodářského prostoru, nyní bude možné od základu daně odčíst i hodnotu daru, který byl poskytnut:

a) přímo státu Ukrajina,
b) územně-správnímu celku státu Ukrajina,
c) právnické osobě se sídlem na území státu Ukrajina,
d) fyzické osobě s bydlištěm na území státu Ukrajina.

Další informace najdete ZDE >>