Noví zaměstnanci a zápočtový list

Zákoník práce vyžaduje, aby zaměstnavatelé vystavili zaměstnancům, jejichž pracovní vztah končí, potvrzení o zaměstnání, známé jako zápočtový list. Tento dokument obsahuje dobu zaměstnání důležitou pro nárok na důchod a má specifické náležitosti.

Zápočtový list a jeho vystavení

Pokud pracovní poměr skončení, například vypršením doby určité nebo výpovědí, musí se vystavit zápočtový list. A to i v případě, že zaměstnanec u stejného zaměstnavatele pokračuje v jiném pracovním poměru nebo na dohodě. Zápočtový list se vztahuje ke každému pracovněprávnímu vztahu zvlášť.

Zápočtový list se vyžaduje také při ukončení dohody o pracovní činnosti (DPČ) nebo dohody o provedení práce (DPP), pokud během trvání dohody došlo ke stržení odvody pojistného na nemocenské pojištění. Vystavuje se i v případě, že zaměstnanec zůstává u zaměstnavatele na jiné pozici nebo smlouvě.

Další případ, kdy se zápočtový list musí vystavit, je pokud se provedly srážky za exekuci nebo výkon rozhodnutí z odměny dohody srážky, bez ohledu na odvody pojistného. A je potřeba ho vystavit bez ohledu na délku trvání pracovněprávního vztahu.

Předání zápočtového listu

Zaměstnavatel musí vystavit zápočtový list a okamžitě jej předat dotyčnému zaměstnanci. Možnosti předání jsou osobně, poštou do vlastních rukou nebo přes datovou schránku, pokud ji zaměstnanec má. Při osobním předání zaměstnanec podepíše převzetí a uvede datum na kopii pro zaměstnavatele. V ostatních případech zaměstnavatel uchová potvrzení o doručení. Správnost vystavení a předání zápočtového listu může kontrolovat Česká správa sociálního zabezpečení nebo Úřad práce ČR.

Potvrzení o zaměstnání

Potvrzení o zaměstnání musí obsahovat údaje o vydavateli, datu vydání a adresátovi, včetně identifikačních údajů zaměstnance a jeho nejvyšší kvalifikace. Zákoník práce specifikuje, že dokument musí uvádět typ pracovněprávního vztahu (pracovní smlouva, DPP, DPČ), vykonávané práce a odpracovanou dobu. Je nutné zahrnout informace důležité pro nemocenské a důchodové pojištění, případné srážky ze mzdy, jejich výši, účel a pořadí pohledávky.

Zápočtový list a nový zaměstnavatel

Při nástupu do zaměstnání je nutné, aby nový zaměstnavatel od zaměstnance požadoval zápočtový list. Tento dokument obsahuje údaje pro nemocenské a důchodové pojištění, jako jsou vyčerpaná podpůrčí doba nebo počty dnů rozhodného období pro nároky na dávky. Důležité je také ověření možné exekuce na mzdě.

Podle občanského soudního řádu (zákon č. 99/1963 Sb.) musí zaměstnavatel získat od předchozího zaměstnavatele potvrzení o případných srážkách z platu, které jsou nařízeny soudem a pro koho. Toto potvrzení, které zaměstnavatel vydá při ukončení pracovního poměru, pokud pohledávka není uspokojena, může být právě zápočtový list. Detaily naleznete v paragrafech 249 až 295 občanského soudního řádu.

Pokud zaměstnavatel objeví exekuci na mzdě nového zaměstnance, musí ihned oznámit nástup zaměstnance soudu, který exekuci nařídil, prostřednictvím datové schránky. Soud poté zaměstnavateli oznámí podrobnosti o výkonu rozhodnutí a vyzve ho k pokračování ve srážkách ze mzdy.

Zaměstnavatel má také povinnost informovat soud, pokud zaměstnanec, jehož mzda je zatížena exekucí, přestane u něho pracovat. Dle paragrafu 295 občanského soudního řádu musí do jednoho týdne oznámit soudu konec pracovního vztahu se zaměstnancem, poskytnout vyúčtování srážek a informace o pohledávkách a jejich pořadí.

Kompletní znění článku naleznete ZDE.

Zápočtovým listům se věnujeme i v našem novém školení DPP A DPČ AKTUÁLNĚ A PRAKTICKY VČETNĚ ZMĚN OD 1.7.2024.