Pracovní úrazy a BOZP

V Česku se ročně stane mnoho pracovních úrazů, nejen v areálu firem, ale i při pracovních cestách. Často jde o náhodu, ale někdy lidé nedodržují zásady bezpečnosti práce. Ty podceňují nejen zaměstnanci, ale i nadřízení, kteří šetří na ochranných pomůckách, což vede k tomu, že některé úrazy nejsou ani hlášeny.

Pracovní úraz – ano či ne?

I když pracovních úrazů v Česku ubývá, stále jich bylo loni nahlášeno přes 36 tisíc. Nejrizikovějšími odvětvími zůstávají stavebnictví a zpracovatelský průmysl. Pracovní úraz je zranění spojené s plněním pracovních úkolů, například při práci se stroji, pádech nebo zasažení elektrickým proudem. Může k němu dojít i na teambuildingové akci či při práci na home office. Naopak úrazy při cestě do práce či z ní nejsou považovány za pracovní. Zaměstnanec by měl každý úraz neprodleně nahlásit nadřízenému, o uznání úrazu rozhoduje zaměstnavatel.

Nedbalost a nezkušenost

Zaměstnanci často riskují nebo nedodržují zásady bezpečnosti práce, což loni vedlo k více než 30 tisícům úrazů. Nejčastěji se zraní nováčci nebo zaměstnanci s méně než dvouletou praxí, kteří nemají dostatečné zkušenosti či kvalifikaci. Riziko však představuje i rutina, kdy zkušení pracovníci nejsou při práci dostatečně opatrní.

Postup a povinnosti zaměstnance i zaměstnavatele

V případě pracovního úrazu je nutné jej co nejdříve nahlásit. Jak popisuje jednatel Poradny odškodnění Jindřich Hýbl, zaměstnanec by měl úraz oznámit svému nadřízenému, který jej zapíše do knihy úrazů. Následně se sepisuje záznam o úrazu, u vážných případů jsou přivolány Policie ČR a Oblastní inspektorát práce. Zaměstnanec musí také vyhledat lékařskou pomoc a v lékařské zprávě musí být uvedena příčinná souvislost mezi zraněním a pracovním úrazem.

Postup:

Zaměstnanec – oznámit úraz nadřízenému.

• Zaměstnavatel – zajistit místo úrazu, dokumentaci, vyšetření příčin, ohlášení úrazu, evidence v knize úrazů, záznam o úrazu.

Odškodnění

Zaměstnanec má při pracovním úrazu nárok na bolestné, náhradu za ztížení společenského uplatnění a za ztrátu výdělku, pokud jeho příjem klesne. Může také požadovat náhradu nákladů spojených s léčením, jako jsou léky, zdravotní pomůcky nebo lázeňská péče. Při závažných úrazech mohou být odškodněni i příbuzní, pokud úraz ovlivní i jejich život. Kompenzace se vztahují i na cestovní náklady a věcnou škodu.

Závažné úrazy s trvalými následky, jako je například kvadruplegie, mohou vést k náhradě výdělku vyplácené desítky let. U těžkých úrazů, jako je plná invalidita, může náhrada dosahovat i milionů korun.

Výpočet bolestného

Částka za újmu na zdraví se vypočítává podle bodového systému, přičemž hodnota jednoho bodu pro letošní rok činí 424,27 Kč. Při více zraněních se body sčítají – například za zlomeninu kostrče nebo vymknuté zápěstí, hodnocené 50 body, obdrží zaměstnanec přibližně 21 214 Kč. Drtivé poranění ramene, které má 150 bodů, znamená bolestné kolem 64 000 Kč. Výše odškodnění je individuální, závisí na rozsahu zranění, délce léčby, případných trvalých následcích a také na míře spoluviny pracovníka.

Chyby při hlášení úrazu

Lidé často pracovní úraz nenahlásí nebo nevyhledají lékaře, což může jejich stav zhoršit. Advokát Radim Marada varuje před chybami, jako je zpožděné hlášení úrazu nebo bagatelizování zranění a odmítnutí lékařského vyšetření. Problémy nastávají také tehdy, když zaměstnanec nedodá potřebné podklady, například lékařské zprávy, což komplikuje odškodnění. Za zaměstnavatele hradí náhradu obvykle pojišťovny. Další překážkou může být chybné vyplnění záznamu o úrazu nebo neochota nadřízených pomoci, často z důvodu nedodržování BOZP a nedostatku ochranných pomůcek.

Kompletní znění článku naleznete ZDE.

Na téma pracovních úrazů a BOZP máme pro vás hned dvě školení:
BOZP pro malé firmy – vše, co potřebujete vědět

Pracovnělékařské prohlídky z pohledu zaměstnavatele, pracovní úrazy a jejich odškodnění