Příplatky – máte taky nárok?

Jedním z benefitů zaměstnanců jsou příplatky. Pojďme se společně podívat, na které z nich mají zaměstnanci nárok.

Příplatek za vedení

Máte pod sebou zaměstnance které řídíte, kterým přidělujete práci a organizujete je? V tom případě si můžete nárokovat příplatek za vedení. Tento příplatek vám naleží i pokud jste zástupcem vedoucího pracovníka.

Příplatek za noční

Tento příplatek je jedním z nejčastějších a týká se vás, pokud pracujete přes noc, tedy mezi 22:00 a 6:00 hod.

Příplatek za víkendovou směnu

Pracujete někdy o víkendu? V tom případě máte nárok i na víkendový příplatek, tedy za práci v sobotu a neděli.

Práce o svátcích

O svátcích by měl mít zaměstnanec nárok na náhradní volno. Pokud se však se zaměstnavatelem domluví, může si směnu odpracovat se 100% příplatkem.

Zajímají vás i další příplatky na které mají zaměstnanci nárok? Přečtěte si tento článek.

Chcete vědět co dalšího by měla každá správní účetní znát? Podívejte se na naše školení.