💥 ŽHAVÉ LETNÍ SLEVY 50% 💥

NA VŠECHNA VIDEO ŠKOLENÍ

AKCE TRVÁ JEN DO KONCE ČERVENCE!!!

Použijte slevový kód:   LETO50

Úřad práce přispěje podnikům a OSVČ na vzdělávání zaměstnanců

Další z iniciativ Úřadu práce České republiky je zaměřena na podporu českých zaměstnavatelů a zaměstnanců s cílem zvýšit jejich kvalifikaci, což by mělo vést k lepším výdělkům.

Program NPO – DIGI pro firmu je určený k poskytování podpory pro digitální vzdělávání zaměstnanců a financuje se z evropských fondů. Zaměstnavatelé i osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) mohou získat více než 42 tisíc korun na každého zaměstnance, který úspěšně dokončí vzdělávací program.

Dva druhy příspěvků

Zaměstnavatelé a OSVČ bez zaměstnanců mají možnost žádat o dva typy příspěvků. Jedná se o příspěvek na pokrytí nákladů spojených s realizací vzdělávací aktivity a mzdový příspěvek, který slouží k pokrytí nákladů zaměstnavatele na mzdy zaměstnanců během jejich účasti na dalším profesním vzdělávání.

V rámci daného projektu se dá získat příspěvek na vzdělávací aktivity pro jednoho účastníka. Účastník musí na těchto aktivitách strávit minimálně 16 hodin a maximálně 80 hodin. Každá hodina vzdělávání trvá přesně 60 minut a účastník musí mít prokazatelnou účast.

Přesné podmínky programu NPO – DIGI si můžete přečíst ZDE.

O podporu lze požádat online prostřednictvím aplikace

Kompletní znění článku naleznete tady.

Zajímá vás tematika zaměstnaneckých benefitů? Připravili jsme pro vás školení.