Otcovská – letos ji novopečení tatínci mohou čerpat až 14 dní

Již 4 roky mohou rovněž tatínci čerpat tzv. „otcovskou“ dovolenou, zákon vyšel v platnost již 1.2.2018. Otcovská se prodloužila tak z původních 7 dní na 14. Tatínci se tak mohou zapojit do péče o svou ratolest již v prvních dnech po porodu, kdy je pro oba rodiče toto období velice náročné. Otcovskou je třeba vyčerpat celou a bez přerušení a ČSSZ vyplatí tatínkům 70% redukovaného denního vyměřovacího základu za kalendářní den. Podmínky nároku na dávku otcovské poporodní péče stanoví zákon o nemocenském pojištění – č. 187/2006 Sb.

Více informací ZDE >>