Spořili jste si ve II. pilíři? Naspořené peníze si můžete vyzvednout pouze do konce tohoto roku!

V roce 2016 skončilo spoření ve II. pilíři a nevypořádané úspory byly převedeny na finanční správu. „Finanční úřady se aktivně snažily a stále se snaží kontaktovat občany, kteří si ve druhém důchodovém pilíři spořili a zatím nepožádali o vyzvednutí svých úspor. K dnešnímu dni evidujeme bezmála 1 000 účastníků důchodového spoření s naspořenými prostředky v celkové výši téměř 4 100 000 Kč, které jim však ze zákona můžeme vyplatit jen do konce letošního roku,“ upozorňuje generální ředitelka finanční správy Simona Hornochová.

A co musíte udělat proto, aby vám úřad peníze vyplatil? Stačí vyplnit jednoduchou žádost o vrácení přeplatku, anebo využít webovou aplikaci. Pokud si však peníze nevyzvednete, převedou se do státního rozpočtu.

Vzor žádosti, případně odkaz na webovou aplikaci a podrobnější informace naleznete ZDE.