Stravenka 2022 – jaká je letos ta daňově nejvýhodnější?

Pro letošní rok je cenově nejvýhodnější stravenka ve výši 150 Kč. Zaměstnavatel na ni může přispívat až do výše 55%, aby to byl pro něj daňově uznatelný výdaj. Dle vyhlášky MPSV č. 511/2021 Sb. lze v roce 2022 přispívat zmiňovaných 55% až do maximální výše 70% % stravného vymezeného pro zaměstnance při trvání pracovní cesty 5 až 12 hodin (70% ze 118 Kč je 82,60 Kč). Zaměstnanec má výši tohoto příspěvku od zaměstnavatele jako nepeněžní příjem osvobozený od daně z příjmů. Na místo stravenek může zaměstnavatel poskytovat zaměstnancům tzv. stravenkový paušál (příspěvek na stravování), a to již od 1.1.2021.

Celé znění vyhlášky ZDE >>